Състезателите от Клуб Bulgarian Bag – Поморие с подобрен световен рекорд и златни медали в Полша

Клуб Bulgarian Bag – Поморие с треньор Васил Славов взе участие в международния турнир Bulgarian Bag Championship в Полша. Девет достойни поморийски спортисти защитиха името на родината и гордо развяха българското знаме от почетната стълбица на състезанието.

Сред представителите на тима бе и най-младият участник – Яница Славова на 11 години. Въпреки крехката си възраст, Яница застана наравно с жените в категория Суплес фит с тежест 5 кг и с много спортен хъс и сила успя да се пребори за седмото място.

Сред жените в тима бе и Симона Ненова. На първото си състезание Симона помете конкуренцията в Суплес стронг – 8 кг и се класира на първо място при жените, което я изведе на втора позиция в световната ранглиста. Съвсем малко не достигна на поморийското момиче, за да оглави листата.

Третата успешна дама в тима бе Веселина Хрусафова, която се класира осма.

В категория за мъже – 8 кг Илиян Шарденов стана 11-и, а Мартин Върбанов – 5-и.

При оспорвана конкуренция в Суплес стронг –  12 кг Мариян Андреев се класира 4-ти, подобрявайки световния рекорд.

Световният рекорд бе подобрен, разбира се, и от безапелационно спечелилият първото място Васил Славов.

Георги Бояджиев се пребори за среброто в Суплес екстрийм – 17 кг, като първенец и тук отново бе българин, а именно Живко Илиев от Поморие.

• Черноморец Бургас елиминира Етър Велико Търново в турнира за Купата на България. “Акулите” на Анге...
  • Черноморец победи Нефтохимик с  3:0  в регионалния финал от турнира за Купата на България. Двубоят с...