Поморийските ветроходци обраха отличията на XLIV ветроходна регата Бриз 2024

Cто и седем състезатели участваха на XLIV ветроходна регата Бриз 2024. Тридневната надпревара в акваторията на Варненско езеро даде официален старт на ветроходния сезон в България за детските и олимпийски класове.

Децата на Яхт Клуб Поморие за пореден път се  доказаха като едни от най-добрите състезатели в клас Оптимист и ILCA 4:

В клас Оптимист

• Тодор Гочевзае 12-то място в генералното класиране и 2-ро място при момчета младша възраст;
  • Денислав Терзиевзае 23-то място в генералното класиране и 3-то място при момчета младша възраст;
  • Зарая Цонковастана 6-а при момичета страша възраст;
  • Достойно участие в регатата взе и най-малкият участник на Яхт Клуб Поморие Пламен Продромов.

Клас ILCA 4

• Атанас Златевзае 3-то място в генералното класиране и 1-во място при момчета под 16 години.

Отлично беше представянето и на състезателите от Общински младежки спортен клуб „Циклон“:

Клас ILCA 4

• Александър Ганев1-ви при момичета старша възраст.

Клас ILCA 6

• Пламен Божков11-ти в генерално класиране.

За състезателката на Яхт Клуб Поморие Даниела Гочева предстои и изява в Словения, където младата спортистка ще представи България на европейското първенство в клас ILCA 4.

• Черноморец Бургас елиминира Етър Велико Търново в турнира за Купата на България. “Акулите” на Анге...
  • Черноморец победи Нефтохимик с  3:0  в регионалния финал от турнира за Купата на България. Двубоят с...