"Черноморец" загуби от Спартак Плевен, но остава лидер преди плейофите

Тимът на Спартак Плевен надделя над носителя на Купата на България Черноморец с 81:76 (23:15, 14:24, 20:17, 24:20) като домакин в мач от 32-ия, последен кръг от редовния сезон (първа шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Плевечани записаха трети пореден и общо 23 успех, а Черноморец претърпя второ поредно и общо седмо поражение, но вече си бе осигурил първото място преди плейофите.

След равностойно начало домакините поеха инициативата и поведоха с 10 точки, а след 10 минути игра резултатът бе 23:15. Бургазлии изиграха по-силна втора част и на почивката обърнаха до 39:37 в своя полза. Последва много оспорвана трета четвърт, в края на която Спартак имаше точка предимство – 57:56, а в оставащите минути не изпусна водачеството.

Най-резултатен за Спартак бе Николай Стоянов, който вкара 17 точки, а Талиб Занна се отчете с 16 точки и 9 борби. Евгени Хаджирусев отбеляза 19 точки за Черноморец.

Плейофите ще стартират на 29 май, а в четвъртфиналите ще се играе до две победи от три възможни срещи.

• Черноморец Бургас елиминира Етър Велико Търново в турнира за Купата на България. “Акулите” на Анге...
  • Черноморец победи Нефтохимик с  3:0  в регионалния финал от турнира за Купата на България. Двубоят с...