Спортният министър и кметът наградиха победителите в международния турнир по плуване Гран При Бургас

Спортният министър Георги Глушков и кметът на Бургас Димитър Николов наградиха победителите в Международния турнир по плуване Гран При Бургас за „Купата на Кмета“, който се проведе от 24-и до 26-и май в плувен комплекс „ОЗК Арена” Бургас.

Престижната надпревара е квалификация за Олимпийските игри в Париж. Организатори на турнира са Българска федерация плувни спортове и Община Бургас, която е осигурила награден фонд на стойност 25 000 лв. Голямата награда „Купата на Кмета“ заслужи отборният победител от сбора на точките по ФИНА от финалните плувания.

„Благодаря на Българската федерация по плувни спортове за ползотворното ни партньорство и за желанието да превърнат този турнир в продукт с европейско качество и традиция. Състезанието е олимпийска квалификация, така че плувците дадоха всичко от себе си в пътя си от Бургас към Париж“, каза кметът Димитър Николов.

• Черноморец Бургас елиминира Етър Велико Търново в турнира за Купата на България. “Акулите” на Анге...
  • Черноморец победи Нефтохимик с  3:0  в регионалния финал от турнира за Купата на България. Двубоят с...