Бургас посреща Световната купа по Кудо – битка на шампиони в „Арена Бургас“

На 5 и 6 юли 2025 г. Спортна зала „Арена Бургас“ ще бъде домакин на престижно международно спортно събитие – Световната купа по Кудо. За първи път градът ще посрещне най-добрите бойци от цял свят в това зрелищно бойно изкуство, съчетаващо елементи от карате, джудо, муай тай и бокс.

Двудневният шампионат ще събере в Бургас елита на Кудо – бойци от Япония, Русия, Франция, Бразилия и още над 20 държави, които ще се изправят в оспорвани двубои за световната титла. Събитието се организира със съдействието на Международната Кудо федерация, Българската федерация по Кудо и Община Бургас.

Програма на шампионата:

5 юли (събота), 10:30 ч. – Официално откриване на Световната купа (Спортна зала „Арена Бургас“)

6 юли (неделя), 16:00 ч. – Полуфинални и финални срещи

6 юли (неделя), 20:00 ч. – Церемония по награждаване и тържествено закриване на събитието

Бургас неслучайно бе избран за домакин – градът разполага с една от най-модерните спортни зали в Югоизточна Европа и утвърждава името си като сцена за престижни международни форуми. Провеждането на Световната купа по Кудо тук е още едно признание за амбицията на града да бъде не само културен, но и спортен център от световна величина.

Организаторите обещават емоции, адреналин и феърплей, а входът за зрителите е свободен.

  • Българският щангист Карлос Насар се завърна в страната като трикратен световен шампион, след като тр...
  • Бургас отново ще се превърне в арена на силни емоции и спортен дух. От 19 до 21 септември в спортна ...
  • На 13 и 14 септември Бургас ще е домакин на традиционния турнир по хандбал за мъже „Тодор Хънков“. Т...
  • Ръководството и спортно-техническият щаб на ФК Черноморец 1919 излязоха с официална позиция във връз...
  •