„Глас“ на Нети оживява на сцената на Бургаския куклен театър

Театър „Българска армия“ и Културна организация „Арт ателие“ представят в Бургас спектакъла „Глас“ от Елена Алексиева – впечатляващ моноспектакъл с участието на Антоанета Добрева – Нети. Постановката е дело на режисьора Ивайло Христов, със сценография и костюми на Марина Янева и музика от Добрин Векилов – Дони.

Представлението ще се състои на 24 септември от 19:00 ч. на сцената на Кукления театър – Бургас. Билети се предлагат на касата на „Арт ателие“ в билетен център „Часовника“.

„Глас“ разказва драматичната история на Виктория Глас – дубльорката на оперната прима Мария Калас. Родена в бедност, но надарена с изключителен талант, Виктория никога не дочаква своя звезден миг. Едва след смъртта на Калас тя получава шанс да пее – не заради дарбата си, а заради приликата си с легендата. Пред героинята стои съдбоносният избор – да излезе на сцената или да замълчи завинаги.

През образа на Виктория Глас спектакълът поставя въпроси за идентичността, стремежа към светлината на прожекторите и цената на сбъднатите или несбъднатите мечти. Нети пресъздава емоционалния свят на една жена, разпъната между възхищението и съперничеството, между сянката и светлината.

Организатор на събитието в Бургас е Маруся Русева от „Арт ателие“ (тел. 0894/898-098).

  • Световноизвестният клоун Паоло Нани идва в България за турне в 4 града с уличното представление „Дже...
  • Под палката на именития диригент Сунай Муратов, на 14 юли от 20:30 часа на сцената на Летния театър,...
  • Какво ще се получи, когато на островната сцена се съберат групите „Таралеща“ и „Прегърнат облак“? Ще...
  •