Първите кандидат-студенти положиха изпити за новия филиал на Националната музикална академия в Бургас.
С началото на кандидатстудентските изпити беше поставено и началото на академичния път на филиала на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ – Бургас. На 27 юни първите кандидати прекрачиха прага на новото учебно пространство, където бяха посрещнати от кмета на Община Бургас Димитър Николов, ректора на Националната музикална академия проф. д-р Сава Димитров, директора на филиала проф. д-р Иван Стоянов и преподавателите, които ще осъществяват обучението.
С откриването на кандидатстудентската кампания започва функционирането на филиала – проект, осъществен в партньорство между НМА и община Бургас с ясната цел да осигури достъп до висше музикално образование в Югоизточна България и да създаде нова академична среда, свързана с богатите културни традиции на региона.
Първият кандидатстудентски изпит бележи началото на нов етап както в историята на Националната музикална академия, така и в развитието на висшето образование в Бургас. Идеята за филиал вече има своите първи кандидати, първи преподаватели и първи академичен ден.



































































































