Двойно българско участие на фестивала в Кан

Двойно българско участие на фестивала в Кан

Филмът "Безсрамните" на Константин Божанов е част от селекцията на филмовия фестивал в Кан. Той ще бъде представен на 77-ото издание на фестивала като част от конкурсната програма "Особен поглед" (Un Certain Regard).

Филмът е копродукция между Франция, Швейцария и България. Продуцент от българска страна е продуцентът Росица Вълканова, а композитор на филмовата музика - Петър Дундаков. "Безсрамните" е сниман в Непал и Индия и разказва за забранена любов между две момичета в патриархална страна.

"Стажантът", в който Мария Бакалова играе Ивана Тръмп, пък попада в основния конкурс за "Златна палма". Фестивалът започва на 14 май.

  • Повече от 200 привърженици на английския гранд „Ливърпул“ от цяла България окупираха Южното Черномор...
  • Фондация "Стилиян Петров" обявява официално името на водещия, който ще дирижира шоуто от терена на с...
  • На 1 юни от 16:00 часа пространството около Голямата сцена в Central Park Бургас ще се превърне в на...
  • Има места, които сме превърнали в мечта. И точно защото са мечта, започваме да ги разр...
  • Пространството пред Пантеона в Морската градина вече е изпълнено с живот и настроение, след като ста...
  •