Край на мистерията! Става ясно кой ще строи 10 км от магистрала „Хемус”

Край на мистерията! Става ясно кой ще строи 10 км от магистрала „Хемус”

От 10.00 часа в зала 702 на Агенция "Пътна инфраструктура" ще бъдат отворени ценовите оферти за проектиране и строителство на 9,3 км от автомагистрала „Хемус“ - участъкът между Ябланица и Боаза. Това съобщиха от пресцентъра на АПИ. Индикативната стойност на обществената поръчка е 80 млн. лв. без ДДС. Проектът ще се изпълнява със средства от републиканския бюджет по програма „Ново строителство“ на Агенция „Пътна инфраструктура“.

Автомагистралната отсечка ще бъде с по две ленти за движение в посока по 4 м, две ленти за спиране по 3 м, средна разделителна ивица - 2 м, водещи ивици и банкети. Предвидено е изграждането на 5 селскостопански подлеза, 2 селскостопански надлеза, както и подлез при общинския път Брестница - Съева дупка. Ще бъде изградена и етапна връзка при километър 87+600 с път I-4 Коритна - Белокопитово за проектна скорост 60 км/ч.

 

Критерият за оценка на офертите в обществената поръчка за „Изготвяне на технически проект и строителство (инженеринг) на АМ „Хемус“, участък от 78+500 до км 87+800“ е икономически най-изгодна оферта. Срокът за изпълнение на проекта е 910 дни.

 

Ценовите предложения на допуснатите участници ще бъдат отворени от 10 ч. в зала 702, в АПИ.

  • Предвиденият бюджет от 989 млн. лв. по държавната програма, компенсираща бизнеса заради скъпия ток, ...
  •